Ravza Gülüm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

+1 Formülü

2 posters
YazarMesaj
Miss-Yigido
Admin
Miss-Yigido

+1 Formülü Empty
MesajKonu: +1 Formülü   +1 Formülü I_icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 9:55 pm

Bulunduğunuz Her Yerde ‘biri’ Daha Var.Buna +1 Formülü Diyoruz.O Sizi Görür, İşitir ve Yaptıklarınızı Kaydettirir.Filminiz ya ‘Zebani’ liktir. Yada ‘Huri’ lik.

Ne Zaman ‘gölgeme’ Baksam, Gölgemin ‘Rad-15’ i Yaşadığını, Teslimiyetini Gıpta Eder ; ‘YA RABBİ !! Gölgemin Samimiyetini Bana Nasip Et’ Diye Dua Ederim…

Müjde! Müjde! Müjde! İşlediğiniz ‘günahları’ ‘sevaba ‘ çevirebilirsiniz.Yanlış okumadınız.Bunun İçin Furkan-70’i Okuyup Pratik Yapmanız Yeterli.E Hadi Bismillah…

İnfak Ederken Gönlümüzden Kopan Parçanın Büyüklüğü ‘ Cennetteki bahçemize yeni fidanlar dikilmesini sağlar’ Hele de Vereceklerimiz ‘Sevdiklerimizdense…’*

İmanın Onayladığı ‘bilgi’, Pratiğe Yansır. Bilgi Çok ‘amel’ Az İse İmanda Problem Var Demektir. Problemli İmanlı da, Ateşte ‘ zebanilerle dans eder.’

Ailemden Herhangi Birileri Ne Zaman ‘Cennetle Arama Girmek İstese’ Onlara ‘Mearic-11-14’ü Hatırlatarak ‘Kenara Çekilmelerini’ Talep Eder. ‘Islah Olmaları İçin’ Dua Ederim.

Ömrümüz üç kutu İçinde Geçiyor.’ev,araba ve işyeri’ Karanlık,Buz gibi ce dar olan 4. Kutuda Son Buluyor.Bu kutuyu ya Huriler Açar Yada Zebaniler…

Ne Zaman ‘günah’ İşlesem Şeytanın Bir Sıfır öne geçtiğini bilir,Golü ‘Tövbe ve Salih Bir Amel İle’ İptal Etmeye Çalışırım.

İnsanın Ömrü ‘saat pili’ gibidir.Ne Zaman, Nerede Biteceği Önceden Bilinmez.

Ölüme Her Yer, ‘Aynı uzaklıktadır.’ Savaşa Katılmakla Ömür ‘kısalmaz’; Savaştan Kaçmakla da Ömür ‘uzamaz’ İnsan ‘eceli’ ile ölür.

Ne Zaman ‘Yatağıma’ Uzansam ‘Al-i İmran-191’in Bana ‘Nazil! Olduğunu Hisseder Allah’ı Zikrederek Dilimi ‘Islak’ Tutmaya Çalışırım.

Ne zaman ‘uyumaya’ çalışsam Zumer-42 Aklıma Gelir.’Ya Dönmezse?’ ‘Diye Düşünür’ ‘Günahlarımın Affı İçin Tövbe Eder, Yorganımı Üstüme Çekerim.

Ne Zaman Harekete Geçmiş ‘bulut! Görsem ‘Araf-57’ nin Bana ‘göz kırptığını’ Hisseder; Allah’ın Her an Faaliyette Olduğunu Düşünürüm.

Dünya Hayatı ‘tiyatro’ Sahnesinden İbaret ve Sen de Herkes gibi ‘başrol’ desin.Rolün Bitince de Sahneden Ayrılıp ‘geldiğin yere’ Geri Döneceksin.

Azrail (A.S)ın Karşınıza Geçip saatine Bakarak; Biraz daha Vaktin Var. İstersen Oyalanmaya Devam Et. İstersen de ‘öteki taraf’ İçin Hazır Olmaya Çalış Dediğini İşit.

Sayılmayacak Kadar Çok Nimet Karşısında Kolayca Hesap Vermenin Yolu, ‘Nimetleri Tefekkür Etmek, Tefekkürü İbadetle Süsleyip Nimetleri Anlatmaktan’ Geçer.

Tabi Olduğumuz İmtihan ‘öss’ Sınavına Benzer.Her İki Sınavda ‘zamanla yarış’ Göze Çarpar.Her İkisinde de ‘Çok soru çözen’ Kazanır.Öss ‘fakülte’ verir, Rabbimiz ‘cennet’

Sahabelerin İmanlarını Artırıp Bayram Yaptığı Saatleri ‘Uyku ile Katletmemiz’ Günah Olarak Yeter Bize.

Ahirette, Ailenizden Sevap İsterken; Sizlere ‘zırnık’ Vermeyeceklerini Biliyormuydunuz?

Ne Zaman ‘günah işleme potasına’ Girsem Sol Tarafımdan ‘sakın ha!!. Mürekkebimi Cehennemden Çektim.Yazarsam yanarsın’ Diye Bir Ses İşitir Geri Adım Atarım.

Ne Zaman ‘zenci’ Görsem, Kaya Altında Yükümü Hafifleten ‘Bilal’ Aklıma Gelir.Ya RABBİ!! Sen, Ehed! Ehed! Diyen Şehid’e Verdiğin İmanı Bana da Ver Diye dua Ederim.

Ne Zaman ‘dağ’a baksam, Bana bakıp; ‘Ne iyi Etinizde Ahzap-72 nin Muhatabı Oldunuz.’Dediğini İşitir; Alsaydın Bu Yükü Sırtımdan, Sana Ben Çiçek Açsaydım Derim.

Başıma Bir Musibet geldiğinde ‘Rahatlamanın’ reçetesini’ Tegabun-11 Adresinde Bulurum.Hem sabrederek ‘Ecir’ alırım.Hem de Günahlarımın ‘Döküldüğünü’ Hissederim.

Kocasını ‘Cihad’a Gönderen Bir Kadının Yakınları; ‘Kocan Şehit Oldu Diyelim.Çocuklarınıza Kim Bakacak?’derler.Kadın da; Kocamı Rızık Verici Olrak Görmedim Hiç,der.

Dünya, Cennet ve Cehennem… Üç Ayrı Hayat, Üç Farklı Restaurant…

Ne Zaman ‘iki ayaklı kur’an’ Görsem, Kendimi ‘tozu alınmış’ Ayna Karşısında Hisseder Kusurlarımı Görüp, Tedavi Etmeye Çalışırım.

Hoşa Gitmeyen Bir şey Olduğunda ‘gadderullahi ve maaşaefeale’ Allah’ın Takdiri, Ne dilediyse Onu Yaptı.’ Der; O’nun Kontrolünde ‘cereyan’ Edildiğini Düşünürüm.

‘Ayetler Tablosu’ Gökyüzüne Baktığımda ‘Mülk-3’ ü Kullanarak Rabbim ile ‘Diyalog’a Geçerim, Gücünü Zikreder,’secde’ ederim.

Secdede Kalış süremiz ‘Rabb’la’ Olan Diyaloğumuzun Vitrinidir.

Günahları Döken ‘Ramazan kasırgası’na Yakalanmanızı Temenni Ederim.

Allah’ın ‘azabına’ Kavuştu Denilen Hiçbir Cenaze Namazına Şahit Olmadım.Birileri Bunlara Allah’ın ‘azabı’nın da Olduğunu Hatırlatsın.

Sigara İçen Bir Müslüman Gördüğümde; ‘yakarken bismillah, Söndürürken de Elhamdulillah Der misin?’ derim.Sırıttıklarını Görür Adlarına Üzülürüm.

Ne Zaman ‘İnsan ekili’ Bahçe görsem, Bez İle Dürüm Yapılarak ‘tahtalı at’a’ Binmekten Allah’a Sığınır,’kefensiz’ Gömülmek İçin Allah’a Dua Ederim.(şehit olmak)

Gıybet Yapmak İstediğimde; Haşeratlar Sofrasına Konuk Olmuş; Kardeşimin Cesedini Yemekle Meşkul Olup ‘kurtçukların ekmeğiyle’ Oynayacağım Aklıma Gelir; Susarım.
http://Www.SivaSDeStani.Com
Ceyda-YK

Ceyda-YK

+1 Formülü Empty
MesajKonu: Geri: +1 Formülü   +1 Formülü I_icon_minitimeÇarş. Ocak 06, 2010 2:26 pm

saol canım..

+1 Formülü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türk UsuLu BaSari FormüLü