Ravza Gülüm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ALLAH KABUL ETSiN BEY AMCA...

YazarMesaj
Miss-Yigido
Admin
Miss-Yigido

ALLAH KABUL ETSiN BEY AMCA... Empty
MesajKonu: ALLAH KABUL ETSiN BEY AMCA...   ALLAH KABUL ETSiN BEY AMCA... I_icon_minitimePaz Kas. 08, 2009 5:02 pm

Adam, bineceği otobüsün kalkmasina bir saatten fazla süre olduğu için, terminalin yarı aydınlık koridorlarını arşınlıyordu.
Ellerini yikamak üzere biraz ilerideki mescide yanastığında, iş tulumları giymiş bir genç ona doğru gelerek:
— Herhalde namaz kılacaksınız, dedi. Abdest alma yerimiz de mevcuttur.
Adam, elindeki sigaranin kulunu delikanlinin ayaklari dibine silkelerken:
— Sen herhalde görevlisin, diye diklendi. Ne iş yaparsın burada?
Delikanlı, köşedeki süpürgeye işaret ederek:
— Temizlikçiyim efendim, diye kekeledi. Lavabo ve tuvaleti temizliyorum.
Adam, onu alaycı gözlerle süzerken:
— Ben, namazı senin gibi çulsuzlara bıraktım, diye sırıttı. Bu iş size öyle yakışıyor ki…
Temizlikçi genç, adamın hakaretine aldırmayacak kadar olgundu. Fakat namaza karşı yapılan saygısızlık, canını cok sıkmıştı.
Vereceği cevabı bir süre düşündükten sonra, susmayı tercih ederek işine döndü.
Adam, magrur adımlarla oradan uzaklaşırken, başının dondugünü hissetti. Sırtından cıkartarak koluna aldıgı kase paltonun agırlıgını da ilk defa farkediyordu.
Biraz önce yedigi iki porsiyon kebap, herhalde tansiyonunu yukseltmis ve kendisini hâlsiz bırakmıstı.
Birkac adım daha attıgında âniden fenalaşarak dizleri üzerine cöktü.
Allah’tan ki kolundaki palto ondan once yere serilmiş ve yeni aldiği takim elbisenin kirlenmesini engellemişti.
Adam, çömelmiş vaziyette olmasına rağmen fırıldak gibi dönen başını yere dayayarak bir müddet dinlendi ve tekrar doğrulduğunda, ayni rahatsızlığı duyarak hareketini tekrarladı.
Fakat, baskalari tarafından görülmüş olmaktan endişe ediyordu. Bunun icin başını yerden kaldırıp sağa sola bakındığında, terminalin caycısı olduğu anlaşılan bir gencle burun buruna geldi.
Delikanli, adamı saygılı bir ifadeyle selâmlarken:
— Allah kabul etsin bey amca, dedi. Ama kıble biraz daha sağa doğruydu.
http://Www.SivaSDeStani.Com

ALLAH KABUL ETSiN BEY AMCA...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Allah'ın Varlığı
» Allah'im
» Allah
» Allah'ın rahmeti..
» Allah'ı Unutmak