Ravza Gülüm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HİDANE

YazarMesaj
Zehra
Admin
Zehra

HİDANE Empty
MesajKonu: HİDANE   HİDANE I_icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 2:10 am

1631 - Amr İbnu Şuayb babası vasıtasıyla dedesinden (radıyHİDANE Allahu anh) anlatıyor: HİDANE AngelResûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a bir kadın gelerek:

HİDANE AngelBu çocuğa karnım yuva, göğsüm içecek, kucağım da kundak olmuş iken, babası beni boşadı ve onu da benden koparıp almak istiyor!HİDANE Angel diye şikâyet etti. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm):

HİDANE AngelSen evlenmedikçe, çocuğa ehaksın!HİDANE Angel cevabını verdi.HİDANE Angel

Ebû Dâvud, Talâk 35, (2276).

1632 - Ebu Hüreyre (radıyall hu anh) anlatıyor: HİDANE AngelHz.
Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) bir oğlan çocuğunu, baba veya
annesini seçmede muhayyer bıraktı. Çocuk annesini seçti ve onun
elirıden tuttu. Annesi de çocuğu alıp götürdü.HİDANE Angel

Tirmizî, Ahkâm 21, (1357); Ebu Dâvud, Talak 35, (2277); Nesâî, Talâk
52, (6, 185, 186); İbnu Mâce, Ahkâm 22, (2351). Yukarıdaki metin
Tirmizî'nin metidir.

1633 - Hz. Ali (radıyallâhu anh) anlatıyor: HİDANE AngelZeyd İbnu Hârise Mekke'ye gitmişti. (Uhud'da şehid düşen) Hz. Hamza'nın kızına uğradı. Ca'fer (radıyallâhu anh): HİDANE AngelKızı yanıma ben alacağım, ona ben ehakkım, o benim amcamın kızıdır ve üstelik yanımda teyzesi var, teyze anne gibidirHİDANE AngelHİDANE AngelOna ben ehakkım. O amcamın kızıdır. Yanımda Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın kızı Fâtıma var. Fâtıma ona ehaktırHİDANE Angel dedi. Zeyd İbnu Hârise (radıyallâhu anh) atılarak:

HİDANE AngelOna ben ehakkım, o erkek kardeşimin kızıdır, ben onun için yola çıktım ve yanına geldimHİDANE Angel dedi. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm), kızı Cafer (radıyallâhu anh)'in yanına almasına hükmetti ve: HİDANE AngelMuhakkak ki, teyze annedir!HİDANE Angel buyurdu.HİDANE Angel

Ebu Dâvud., Talâk 35, (2278-2280);.Buhârî, Sulh 6, Megâzi 43; Tirmizî, Bir 6.

dedi. Hz. Ali (radıyallâhu anh) de:
http://www.Ravzadesign.de

HİDANE
1 sayfadaki 1 sayfası