Ravza Gülüm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yasin süresi iki ayeti bana neler anlatıyor.

YazarMesaj
Zehra
Admin
Zehra

Yasin süresi iki ayeti bana neler anlatıyor. Empty
MesajKonu: Yasin süresi iki ayeti bana neler anlatıyor.   Yasin süresi iki ayeti bana neler anlatıyor. I_icon_minitimeCuma Kas. 06, 2009 12:21 am

yasin süresi 69.ayet:biz peygambere şiir öğretmedik.zaten peygambere yaraşmazdı.peygamberin söyledikleri
ancak Allah 'tan gelmiş bir uyarı bir öğüt ve açık bir Kur'andır.

70. Ayet : Diri olanları uyarsın ve kafirler cezayı hak
etsinler diye.

ben bu ayetlerden şunları anlıyorum:

1- Kur'ana şiir ve şarkı gibi okunarak buğün değer veriliyor.şiir kitabı değil bu benim tatbik etmem gereken kitap bu da Anayasamdır.
devletlerin en büyük kitabı anayasalardır ya.ona asla karşı gelinmesi istenmez .
işte benim anayasam Kur'andır.başka anayasam yoktur.

2-bu Anayasa peygamber efendimiz hz. muhammed sav. efendimize Allah cc. melekler vasıtası ile öğretti.

3- Bu tatbik etmem zorunlu olan anayasayı peygamberimin sünnetine göre tatbik edeceğim.

4- Bu kitap her konuyu normal bir insanın anlayacağı şekilde açıklıyor.

5- ölüler için Allah cc. tarafından gönderilmedi .ölülere yollamak için okumayın.kendiniz anlayıp tatbik etmek için okuyun.

6-Başka kanun kitaplarını kabul etmeyin.

7- başka kanun kitapları sizi kurtarmaz.bu kitabı şarkı gibi kabul ediyorsunuz .bu size anakanun kitabıdır.

8- Aksi halde Allah cc.:benim bu kitapda verdiğim cezayı iyi anlayın,cehennemlik olmayın.diyor.

9-etrafınıza Kur'anı öğretin,tatbik edin,uygulayın ki siz öldükten sonra da amel defteriniz kapanmasın sizin arkanızdan da sevaplarınızın yazılması devam etsin.

10-.

inş anlamaya çalışanlardan sünnete göre hareket edenlerden oluruz .

en doğrusunu Allah cc. bilir.
http://www.Ravzadesign.de

Yasin süresi iki ayeti bana neler anlatıyor.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yasîn-i şerîfin fazîleti
» Hac'dan NeLer GetirmemeLiyiz ?
» Hacca NeLer GötürmeLiyiz ?
» öldükten sonra cesede neler olacak?
» Fatiha Süresi ve Mesajı