Ravza Gülüm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vücudum Cehennem Kadar oLSun

YazarMesaj
Miss-Yigido
Admin
Miss-Yigido

Vücudum Cehennem Kadar oLSun Empty
MesajKonu: Vücudum Cehennem Kadar oLSun   Vücudum Cehennem Kadar oLSun I_icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 2:56 am

VÜCUDUM CEHENNEM KADAR OLSUN

Birgün Resulullah Efendimiz, Eshab-ı ile mescidde otururken, Cebrail aleyhisselam geldi. ResuI-i Ekrem'e,

- Ebu Bekir'in bir saat ibadeti başkalarının yetmiş yıllık ibadetinin yerini tutar, dedi. ResuI-i Ekrem, bir şey söylemeyip, Hazret-i Bilal'e, Hazret-i Ebu Bekir (r.a.)'i çağırmasını emir buyurdu. Hazret-i Ebu Bekir (r.a.) hemen geldi. Resulullah, Hazret-i Ebu Bekir'i karşıdan görünce, karşılayıp, yanına oturttu.

- Evde ne yapıyordun ne gibi bir amelle meşguldün? diye sordu. O da şöyle cevap verdi:

- Hatırama şu gelmişti: Hak Teala Cenneti ve Cehennemi yarattı. Her ikisini de dolduracağını diledi (takdir etti). Hak Teala'dan, vücudumu Cehennemi dolduracak kadar büyük yapmasını ve yalnızca oraya beni koymasını başka kulunu koymamasını diledim. Böylece hem Hak Teala'nın takdiri yerine gelmiş, hem de bütün insanlar Cehennem korkusundan kurtulmuş olurlar, cevabını verdi. Eshab-ı kiram, Hazret-i Ebu Bekir (r.a.)'in bu yüksek duasına hayran kaldılar.
http://Www.SivaSDeStani.Com

Vücudum Cehennem Kadar oLSun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sitemiz hayirli olsun
» Cehennem Azabı
» Cennet bedava cehennem parayla...
» Sünnetleri Ne Kadar Biliyoruz
» Rasulullah (s.a.s) Kadar Sabırlımıyız ?