Ravza Gülüm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gönül Asla Yalan Söylemez

YazarMesaj
Zehra
Admin
Zehra

Gönül Asla Yalan Söylemez Empty
MesajKonu: Gönül Asla Yalan Söylemez   Gönül Asla Yalan Söylemez I_icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 11:04 pm

İyi bir insanın gönlüne herhangi bir şey yüzünden bir kötülük gelirse, bu boş yere gelmez!

O sezişi, o anlayışı Hakk´ın anlayışı bil, vehim bilme! Müminin
gönlündeki nur, o anlayışı levhinden, levh-i mahfûz´dan okumuştur!

Güzel huylu Yâkup peygamber de, kardeşleri Yûsuf için izin almak istedikleri zaman

Yâkup, ´´Şunu biliyorum ki, onun benim yanımdan ayrılması gönlümü yakıyor, içime dert, bir mahzunluk getiriyor!

Şu gönlüm beni hiç aldatmaz, hiç yalan söylemez! Çünkü gönülde, arş nûrunun parıltısı var!

Yâkup´un gönlüne gelen şey, bu işteki fesadın, kötülüğün kat´i bir delîli fakat, kazâ ve kaderden korunması mümkün değildi!

İçine belirli şüpheler düştüğü halde, yine de Yûsuf´u gönderdi. Çünkü, kazâ ve kaderden korunması mümkün değildi!

Şu kazânın, şu kaderin çeşit çeşit, renk renk işleri, gözbağları var, ´´Allah ne dilerse o olur.´´

Gönül, kaderin hünerini hem bilir, hem bilmez, mührünü basmak, hükmünü yürütmek için demiri bile mum gibi yumuşatır.

Gönül der ki, ´´Mâdem ki Allah´ın takdîri böyle, O böyle olmasını istiyor, varsın olsun

HZ.MEVLÂNÂ (K.S) - MESNEVİ ŞERİF
http://www.Ravzadesign.de

Gönül Asla Yalan Söylemez
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ey gönül, Gönül ol
» Mevlâna Hz.lerinde Gönül Zenginliği
» Beni, bana yalan söylemekten muhafaza eyle, Ya Rabbi!amin
» ALLAH'ın rahmetinden asla ümidinizi Kesmeyiniz
» Asla "Neden Ben" Demeyin !