Ravza Gülüm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TeSt : Ben NaSiL Bir MüSLüman'im?

YazarMesaj
Miss-Yigido
Admin
Miss-Yigido

TeSt : Ben NaSiL Bir MüSLüman'im? Empty
MesajKonu: TeSt : Ben NaSiL Bir MüSLüman'im?   TeSt : Ben NaSiL Bir MüSLüman'im? I_icon_minitimeCuma Kas. 06, 2009 11:48 am

* Birinci soru: Evde sadaka kutun var mı ve içine hergün sadaka parası koyup; biriktikçe gerçek bir fakire veriyor musun? (evet veya hayır)
* İkinci soru: Her gün faydalı kitap okuyup ilmini ve kültürünü arttırıyor musun? (evet veya hayır)https://2img.net/i/fa/wysiwyg/text_bold.png
* Üçüncü soru: Maddî imkânın, gelirin, servetin müsait ise evinin salonunda orijinal hatlı ve tezhipli bir hilye-i şerif levhan var mı? (evet veya hayır)
* Dördüncü soru: Zamanın İmam-ı kebirine (Emîrü'l-Mü'minîn) gıyaben biatlı mısın, değil misin? (evet veya hayır)
* Beşincisi: Allahü Teâlâ'nın on dört sıfatını ezbere sayabiliyor musun? (evet veya hayır)
* Altıncısı: Doyunca yemeği bırakıyor musun? (evet veya hayır)
* Yedincisi: Bugün sabah namazına kalktın mı? (evet veya hayır)
* Sekizincisi: Sende ümmet şuuru mu daha güçlü, yoksa cemaat veya tarikat asabiyeti mi? (Ümmet şuuruna evet, cemaat asabiyetine hayır)
* Dokuzuncusu: Sokakta gelip geçen halkın arasında yemek yemekten kaçınıyor musun? (evet veya hayır)
* Onuncusu: Bugün nefsini kötüledin ve kınadın mı? (evet veya hayır)

Sonuç: 9-10 evet iyi Müslümansın. 7-8 evet orta Müslüman. 5 evet sallantıda. 5'ten aşağısı zayıf. Hiç eveti yok kötü Müslüman.
http://Www.SivaSDeStani.Com

TeSt : Ben NaSiL Bir MüSLüman'im?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bize Nasıl Kıydınız
» Neyi Nasıl Sevmeli?
» İslami tesettür nasıl olmalı?
» EvLiLik ProbLemLeri NaSiL CözüLür ?
» En HayırLı GenÇ nasıl olur ???